Herbata „Lodowy Czar”

  Jest to mieszanka skomponowana z myślą o „zaparzaniu” zimną wodą.

  Doskonale łagodzi pragnienie, a przede wszystkim jest zdrowa.
  Już dwa kubki herbaty z hibiskusa dziennie obniżają ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i wzmacniają naszą odporność. To także idealna herbatka na zmniejszenie otyłości brzusznej, zespól metaboliczny i niealkoholowe stłuszczenie wątroby.
  Ziarna słonecznika świetnie działają na ogólny wygląd włosów, skóry i paznokci, a także ułatwiają koncentrację i stanowią cenne źródło błonnika. Do tego wykazują działanie obniżające poziom cholesterolu we krwi, chronią przed chorobami serca i przeciwdziałają rozwojowi prostaty.
  Cytryna to dobre źródło beta-karotenu, witamin z grupy B, E, potasu, magnezu, sodu i żelaza. Są w niej też terpeny pobudzające wytwarzanie śliny. A ponieważ wraz z wydzielaniem śliny rośnie produkcja enzymów trawiennych, cytryna pobudza procesy trawienne, przyśpieszając oczyszczanie organizmu – sprzyja zatem odchudzaniu. Skórki pomarańczy poprawiają trawienie i przyspieszają metabolizm. Pomagają przy wzdęciach, zgadze, wymiotach i czkawce. Poprawiają apetyt i pomagają przy nudnościach.
  Pomagają również rozpuścić flegmę, łagodzą kaszel i objawy astmy.